Hogyan Lehet Elhelyezkedni A Repülőtéren

Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan Lehet Elhelyezkedni A Repülőtéren

Videó: Az első Repülés 2024, Lehet
Anonim

A mennyei kiterjedés romantikája évről évre egyre több embert vonz, akik a járatokon szeretnének dolgozni. A légiutas-kísérők és pilóták megüresedésére pályázóknak azonban jelentős követelményeket támasztanak. Ezért, ha valamilyen oknál fogva nem tud közvetlenül a vonalakon elhelyezkedni, próbáljon elhelyezkedni a légitársaság földi szolgálatában.

Hogyan lehet elhelyezkedni a repülőtéren

Utasítás

1. lépés

Nézze meg a légitársaság üresedéseinek listáját. Az Önt érdeklő állások megtalálhatók az újságokban és a releváns weboldalakon. Ha nem talál olyan helyet, amely megfelel Önnek, vegye fel a kapcsolatot közvetlenül az adott légitársaság tulajdonában lévő repülőtérrel.

2. lépés

Mielőtt kapcsolatba lépne a repülőtér személyzetével, kérjük, olvassa el az állásajánlatokat, amelyek általában megtalálhatók a HR recepció hirdetőtábláján. Vegye ki az űrlapot a személyzeti osztály alkalmazottjától, és töltse ki a kérdőívet. A kérdőívben tüntesse fel:

- a megüresedett hely neve;

- hasonló vagy rokon munkakörben szerzett munkatapasztalat;

- képzettségi szint, nyelvtudás és számítógépes ismeretek;

- útlevéladatok;

- információk a szülőkről.

Ha középszintű vagy magas szintű nyelvtudással rendelkezik, akkor felkérhetik egy második kérdőív kitöltésére, amelyet az Ön által beszélt nyelven állítanak össze.

3. lépés

Vegye ki kitöltött kérdőívét, és kérje meg a HR tisztviselőjét, hogy vizsgálja felül. Általában a repülőtéren betöltött állásra jelentkező jelentkezési lapját azonnal, a jelölt jelenlétében megvizsgálják. Ha jelezte, hogy megfelelő szintű idegen nyelvtudással rendelkezik, akkor a kezdeti interjúra ezen a nyelven kerülhet sor.

4. lépés

Ha a HR osztály munkatársa érdeklődik irántad, mint potenciális alkalmazottól, akkor interjúra küld az osztályvezetővel, ahol munkát szeretnél kapni (például diszpécserszolgálatnál, biztonsági szolgálatnál stb.).).

5. lépés

Mielőtt az interjú második fordulójába lépne, ismerkedjen meg a repülőtér szabályai, feltételei és a munkavégzés sajátosságai. Ehhez beszéljen privátban annak az osztálynak a munkatársaival, ahol dolgozni kíván. Mérje fel a keresett munka előnyeit és hátrányait.

6. lépés

Készüljön fel arra, hogy leendő főnöke olyan kérdéseket fog feltenni Önnek, amelyek nem kapcsolódnak a személyes adatokhoz. Legyen különösen kész arra, hogy megválaszolja a korábbi munkahelyekkel és a távozás okaival kapcsolatos kérdéseket.

7. lépés

Ha a vezetőnek tetszettek a válaszai, és beleegyezik, hogy felvegyen, vegyen át egy orvosi vizsgálatot a reptéri orvosi szolgálatnál, és tegyen idegen nyelvi tesztet (ha szükséges). Ha a vizsgálat és a nyelvvizsga eredményei pozitívak, akkor menjen a repülőtér személyzeti osztályára, ahol bemutatja a főnök által aláírt kérdőívet, az egészségi állapotról szóló igazolást és az igazoló lapot. A HR osztály egyik alkalmazottja azonnal felveszi Önt a személyzetre.